Bakarat to jedna z najpopularniejszych gier karcianych na świecie, jednakże nie w naszym kraju, ponieważ tutaj ta rozgrywka jest dość mało znana. Reguły gry są niezwykle proste, dzięki czemu, bardzo szybko można rozpocząć grę w bakarata. Ale jak się w to gra?

Jak grać w bakarat?
Jak grać w bakarat?

Jakie są reguły tej gry?

Reguły gry w bakarata są bardzo proste. Niektórzy podciągają poziom prostoty tej zabawy do gry w makao, jednakże to jest ich zdanie. Wróćmy do tematu, uczestnicy gry otrzymują po dwie karty. Celem jest uzyskanie sumy punktów równej 9 lub jak najbliżej tej liczby, dlatego też powinniśmy znać sposób obliczania wartości układu. Karty od dwójki do dziewiątki są liczone zgodnie z wartością liczbową. Karty powyżej dziewiątki są liczone jako zero a as to jeden punkt.

Jako ciekawostka możemy wam zdradzić, iż grając w bakarat przez internet (na przykład przez Betgames STS) mamy także możliwość obstawienia wygranej krupiera. 

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Bakarat w sieci

Gry typu poker online w polsce nie są zbytnio dostępne, jednakże taką opcję swoim  graczom dają TotalCasino bądź STS. Grając jednak w bakarata online powinniśmy zadbać o to, aby nasza rozgrywka była w pełni legalna, z racji tego iż z powodu nowelizacji pewnej ustawy w 2017 roku, tylko spółka Totalizatora Sportowego jest w stanie oferować legalne karcianki online, a w innym wypadku możemy jedynie zwrócić się do STS, jednakże rozgrywka będzie w nieco innej formie, aniżeli większości z was by się wydawało, dlatego też grę w bakarata powinniśmy pozostawić w formie normalnych kart.

Jak Grać w Bakarata?

Rozgrywka w Bakarata rozpoczyna się od gracza po prawej stronie rozdającego i jest kontynuowana w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara. Jeden z graczy zostaje krupierem i jednocześnie rozdaje karty, pozostali gracze nie mają innych funkcji. Stanowisko krupiera jest przekazywane w tym samym kierunku, w którym toczy się obecnie gra. Krupier obstawia również zakład, a gracze decydują, czy chcą go podbić. Gracz, który wyrówna zakład bankiera, zostaje ,,ambasadorem” pozostałych obstawiających.

Jeżeli nikt nie wyrówna zakładu krupiera, ambasadorem zostaje gracz z najwyższym zakładem. Następnie krupier rozdaje po dwie karty dla graczy i dla siebie. Krupier i reprezentant obstawiających sprawdzają karty. Jeżeli dowolna ręka ma sumę punktów równą 8 lub 9, ogłaszają to a następnie wszystkie karty są odsłaniane, wygrywa gracz z większą ilością punktów. Jak widzicie jest to dość prosta rozgrywka, z niezbyt skomplikowanymi zasadami, jednakże trzeba wiedzieć, kiedy nasze karty są odpowiednie, oraz przy okazji nauczyć się dobrze blefować, aby zgarnąć wygraną z przed nosa innym graczom.

Bonus od STS: Ten legalny bukmacher przygotował dla nowych graczy bonus 29 zł bez depozytu, w sam raz żeby przetestować nowe gry tego bukmachera. Bonus zostanie przyznany jeśli wpiszesz kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około 1h od rejestracji.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJakie są najlepsze bukmacherskie aplikacje mobilne?
Następny artykułGra w pokera – czy da się to robić przez aplikację mobilną?
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.