Często się o tym słyszy, że ,,xyz ograł bukmachera! Wygrał miliony – zobacz jego sposób teraz!” Jednak już tutaj pojawia się dylemat. Dlaczego ktoś miałby nam zdradzić sposób, jak ograć bukmachera? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, z racji tego że skoro bukmacher dał się tak ,,zrobić w bambuko raz” to już ten sposób nie będzie efektywny, dlatego spokojnie go mogą wam zdradzić. My zamiast tego, przygotowaliśmy dla was szereg porad, które pomogą wam ograć waszego bukmachera.

Obierz cel – firmy bukmacherskie

Pierwszą rzeczą o której musimy zadecydować jest wybór firmy bukmacherskiej. Wielu bukmacherów oferuje bonusy na start, więc jest to dosyć ważne, kiedy zaczynamy obstawiać, ponieważ warto zacząć grać za pieniądze bukmachera, niż za swoje, jest to ogromnym plusem z racji tego że jeśli nie spodoba nam się obstawianie, możemy wtedy zrezygnować bez żadnych konsekwencji.

Po wyborze bukmachera musimy zastanowić się czy będziemy korzystać z usług tradycyjnego punktu czy też wolimy zakłady przez internet. Ten ostatni ma tą przewagę, że otwarty jest dwadzieścia cztery godziny na dobę ale zanim zwiążemy z nim (z bukmacherem, ale bez ślubowania prosimy) powinniśmy sprawdzić jego wiarygodność i całą ofertę wydarzeń i dyscyplin.

Planuj. Analizuj. Myśl!

Jeżeli już podchodzimy do bukmacherki (na poważnie, bądź też i nie), to musimy ułożyć sobie w głowie (choć polecamy na papierze) plan na cały sezon. Warto jest wykorzystać naszą wiedzę na temat obstawianej dyscypliny, podstawą przy obstawianiu również jest zrozumienie zasady ustalania kursu przez bukmacherów. Niezmiernie ważną cechą dobrego gracza jest wzięcie pod uwagę rachunku prawdopodobieństwa. Nie chodzi o przewidzenie z góry wszystkich zakładów, ponieważ byłoby to bez sensu, musimy przecież reagować na bieżące wyniki.

Najważniejsze jest skupienie swojej uwagi na danej kategorii sportowej w której czujemy się pewni, ile chcemy przeznaczyć na typowanie oraz w jaki sposób chcemy obstawiać. Taki plan pomoże nam reagować rozsądnie nawet wtedy, gdy przegramy. Pamiętajmy żeby zawsze zachować rozsądek i rozwagę, bo wtedy mamy o wiele większe szanse aby wyjść na plus.

Rodzaje zakładów bukmacherskich – podstawy

Aby zacząć typować na zakładach bukmacherskich trzeba też znać rodzaje zakładów bukmacherskich. Najpopularniejszym rodzajem zakładu jest zakład 1×2. Zaraz po nim mamy zakład U/O, który polega na tym że typujemy czy w meczu uda się zdobyć określoną granicę ilości punktów, czyli czy będzie tych punktów więcej czy mniej. W zakładach bukmacherskich można obstawiać znacznie więcej niż tylko wynik meczu, im popularniejszy mecz, tym więcej możliwości.

Graj bezpiecznie!

Pierwszą kwestią jaką powinniśmy się zająć przy graniu u bukmachera, to na pewno wybór legalnej firmy bukmacherskiej. Na terenie naszego kraju można korzystać z usług licencjonowanych podmiotów, które posiadają odpowiednie zezwolenia Ministerstwa Finansów. Legalni bukmacherzy to jedyne wyjście dla graczy z Polski, ponieważ w 2017 roku Ustawa Hazardowa uległa nowelizacji. W jej wyniku sytuacja na polskim rynku uległa znacznej zmianie. Nielegalni bukmacherzy, którzy nie otrzymali licencji naszego MF, nie mogą legalnie organizować zakładów bukmacherskich na Polskiej ziemi.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCzy zakłady bukmacherskie są wymysłem naszych czasów?
Następny artykułPoradnik bukmacherski – zbiór
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.