E-sport to ostatnio bardzo popularna dyscyplina do obstawiania online. Z racji aktualnej kwarantanny, wiele nowych osób zaczyna obstawiać e-sport, jednakże jak to robić poprawnie?

Jak typować e-sport online? – Poradnik

Zanim zaczniesz obstawiać zakłady na e-sport

Pamiętaj przede wszystkim o tym, że obstawianie e-sportu nie jest łatwym zadaniem. Najpopularniejszą do obstawiania grą jest aktualnie naturalnie Counter strike : Global Offensive, która przed ekranami gromadzi ogromną liczbę osób. Popularność tej gry jest proporcjonalna do możliwości zarobienia na zakładach e-sportowych. Nieodzownym elementem obstawiania są również zakłady na najpopularniejsze spotkania czy turnieje e-sportowe.

Bonus sts bez depozytu
Bonus sts bez depozytu

Gry, które możesz obstawiać

Jednym z najbardziej popularnych tytułów na świecie jest aktualnie CS:GO, bądź też League Of Legends. Jest to gra z kategorii battle royale, najmłodszej aktualnie kategorii popularnych gier, które zawitały na e-sportowe areny. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z obstawianiem e-sportu warto przejrzeć bukmacherskie bonusy na start. Należy też sprawdzić, który bukmacher ma najlepszą ofertę na e-sport i przeanalizować ofertę zakładów. Dobrym pomysłem jest otwarcie kilku kont u różnych bukmacherów i przetestowanie, który z nich nam najbardziej odpowiada. W ten sposób uda nam się także zgarnąć bonusy za rejestrację, które później będziemy mogli wykorzystać w naszych typach e-sportowych.

Jak zarabia się na e-sporcie?

Rynek e-sportowy to w dzisiejszych czasach ogromny biznes. Na grach możemy zarabiać spore pieniądze, a dodatkowo na wiele różnych sposobów. Możemy na przykład handlować zdobytymi przez nas skinami i innymi przedmiotami, albo próbować naszych sił w profesjonalnych turniejach e-sportowych i rożnego rodzaju imprezach, w których naprawdę można zdobyć spore sumy.

Jak wygląda obstawianie?

Jeśli kiedykolwiek obstawiałeś wcześniej zakłady bukmacherskie, to znasz już większość potrzebnych ci informacji, dlatego iż obstawianie e-sportu w niczym nie różni się od typowania zakładów w tradycyjnych sportach. Chociaż jeśli na przykład jeszcze tego nie zrobiłeś, to posiadanie kont u kilku bukmacherów, którzy oferują zakłady na e-sport to bardzo dobry pomysł ze względu na wahania kursów na zakładach bukmacherskich i tym jak wiele można na nich zyskać lub stracić. Do wyboru mamy zakłady z pojedynczym zdarzeniem na kuponie lub akumulowane, w którym obstawiamy kilka meczy na jednym ,,bilecie bukmacherskim”. Druga opcja jest dużo bardziej ryzykowna, ale także i o wiele bardziej dochodowa od zakładów solo.

Gdzie możemy obstawiać?

Pierwszą I zarazem najłatwiejszą opcją jest oczywiście internet. Bukmacherzy internetowi tacy jak Fortuna bądź STS oferują świetne kursy na najnowsze mecze oraz turnieje profesjonalnej ligi e-sportowej. Co ciekawe do pewnego okresu czasu, legalny bukmacher ETOTO nie proponował żadnych zakładów bukmacherskich na e-sport, ale z czasem przekonał się do tego rynku.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułU tych bukmacherów możesz obstawiać zakłady na e-sport!
Następny artykułCiekawostki o zakładach sportowych na piłkę nożną
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.