Osoby początkujące często mają na samym początku bardzo dużo zapału do zakładów bukmacherskich. Wiedzą bowiem z różnych źródeł, że to szansa na wygrywanie dużych pieniędzy. Statystycznie rzecz ujmując, sporo takich zawodników szybko jednak przegrywa zainwestowane pieniądze. Osoby początkujące często popełniają jedne i te same błędy. Przeczytajcie dzisiejszy artykuł, aby wiedzieć, czego należy unikać.

jakie błędy w bukmacherce
Jakie popełniamy błędy przy obstawianiu u bukmacherów?

Gra bez analizy

Niektórzy grają bez jakiejkolwiek analizy. Uważają, że weryfikowanie rozmaitych informacji tak naprawdę do niczego nie jest im potrzebne. Na dłuższą metę taka postawa może przynieść wyłącznie przegrane… Raz na czas może się co prawda udać, aczkolwiek nie można liczyć na to, że szczęście zawsze będzie sprzyjało. Bukmacherzy mają swoje powody i na podstawie wielu czynników wystawiają takie, a nie inne kursy.

Chyba każdy zgodzi się właśnie z tym, prawda? Jeśli ktoś ma zamiar regularnie wygrywać z bukmacherami, to musi włożyć w analizę konkretnego wydarzenia sportowego być może nawet jeszcze więcej pracy. Nie jest ważne, czy typujecie spotkanie piłki nożnej, siatkówki lub koszykówki. Wszędzie trzeba wziąć pod uwagę obecną formę danego klubu, pozycję w tabeli, składy personalne, absencje najważniejszych zawodników i tak dalej.

promocje bukmacherskie w sts za darmo
Darmowy bonus bez wpłaty własne w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Jeśli ktoś nie analizuje takich czynników, to może np. postawić na pewną drużynę po dziwnie wysokim kursie. Dopiero w momencie rozpoczęcia transmisji telewizyjnej zawodnik zorientuje się, że jego zespół gra np. bez najlepszego strzelca. Właśnie z tego względu wynikał ten stosunkowo wysoki kurs. Analiza to zatem podstawa regularnego wygrywania pieniędzy.

Obstawianie za zbyt duże sumy

Osoby początkujące szybko chcą wygrywać możliwie jak największe pieniądze. Marzy im się, że już po pierwszych kuponach bardzo mocno pomnożą swoje własne oszczędności. Rzeczywistość często okazuje się jednak brutalna. Lepiej grać za mniejsze stawki i wszystko dokładnie analizować, aby regularnie wygrywać. Natomiast często dzieje się po prostu tak, że amatorzy stawiają np. całość swojego budżetu na swój ulubiony zespół, chociaż nie ma racjonalnych przesłanek, że dana drużyna wygra w najbliższej kolejce.

Odpowiednie zarządzanie budżetem także jest bardzo istotne. Przyjmuje się, że warto grać maksymalnie za kilka procent całego własnego kapitału. Jeśli np. ktoś wpłacił 200 PLN, to nie może od razu zagrać za całą sumę. Lepiej to wszystko sobie odpowiednio rozłożyć, aby mieć gotówki na kilkanaście, kilkadziesiąt typów.

Brak jakiejkolwiek strategii

Często jest też tak, że osoby początkujące nie mają żadnego planu na swoją grę. Jak to się objawia? W poniedziałek grają za 10 PLN, we wtorek za 5 PLN, a w środę np. za 15 PLN. Nie ma w tym żadnej logiki. Taka postawa prędzej czy później doprowadzi do tego, że budżet będzie w bardzo opłakanym stanie. Każdemu radzimy, aby przed przystąpieniem do gry zastanowił się, jaka taktyka będzie dla niego najlepsza. Potem trzeba realizować konkretne założenia dotyczące własnej strategii.

Poprzedni artykułFormy płatności u legalnych bukmacherów w Polsce
Następny artykułPorady bukmacherskie dla początkujących graczy
Legalni bukmacherzy w Polsce robią co mogą żeby przyciągnąć do siebie jak najwięcej graczy zakładów bukmacherskich. Darmowe promocje i bonusy to nie wszystko czego oczekują typerzy. Dla nich ważna jest również oferta zakładów, kursy i niska marża bukmachera online.