Bukmacherka to ciężki kawałek chleba. Zresztą, nikt nie mówił, że będzie łatwo. Na każdym kroku czyhają na nas nowe niebezpieczeństwa, w tym najgorsze, czyli utrata całego kapitału. Jak poradzić sobie w trudnych momentach i na co zwracać uwagę podczas obstawiania? Oto kilka najważniejszych bukmacherskich porad, które poprawią jakość naszego typowania i uczynią je bardziej bezpiecznym. 

porady bukmacherskie za darmo
Porady bukmacherskie dla początkujących graczy zakładów online

Bankroll to podstawa

Zanim zaczniemy obstawiać musimy koniecznie ustalić, kwotę pieniędzy, którą możemy zmarnować. Niestety nikt nie zagwarantuje nam zysków, więc musimy liczyć się z utratą naszego bankrollu. Nie należy jednak z góry zakładać porażki, tylko być na nią przygotowany? Najlepiej ustalić sobie kwotę graniczną, której nie możemy przekroczyć w danym okresie czasu i niezależnie od tego jak potoczy się nasze obstawianie, nie wpłacać nowych pieniędzy tylko po to, by się „odegrać”.

W przypadku straty należy zrobić sobie przerwę i trenować na sucho, czyli bez inwestowania w bukmacherkę dodatkowego grosza. Możemy to zrobić zapisując sobie np. stawki jakimi byśmy grali u danego bukmachera w arkuszu kalkulacyjnym i notując, które zakłady nam wyszły, a które, niestety, nie.

promocje bukmacherskie w sts za darmo
Darmowy bonus bez wpłaty własne w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Ustalmy naszą dziedzinę sportu

Nikt nie jest idealny we wszystkim. Mimo, że każdego dnia możemy obstawić kilkanaście tysięcy różnego rodzaju zakładów, to powinniśmy być wybredni. Warto ustalić sobie jedną lub dwie dyscypliny, na których skupimy swoją uwagę. W przypadku piłki nożnej warto ograniczyć się do kilku lig, gdyż jest to zbyt rozległa dyscyplina, by poznać ją całkowicie.

Oprócz jednego popularnego sportu warto zainteresować się także bardziej niszowymi dyscyplinami. Bukmacherzy wiedzą o tych sportach dużo mniej i często zdarzają im się pomyłki w kursach, które prawdziwy znawca bez problemu wychwyci.

Jeśli danego dnia nie ma co grać, nie warto próbować swoich sił w innych sportach lub obstawiając na siłę. Owszem, parę razy z pewnością nam się to uda, ale w ostatecznym rozrachunku zazwyczaj skończymy takie zabawy grubo na minusie.

Historia zakładów pomocna w analizie

Nie wykonamy dobrej analizy bez znania swojej historii. Warto prowadzić wszystkie zapiski odnośnie obstawiania. Powinniśmy notować co obstawiliśmy, za jaką kwotę, po jakim kursie, krótką analizę naszej decyzji i oczywiście to, czy wygraliśmy, czy nie. Prowadzenie takich zapisków pomoże nam określić w czym jesteśmy dobrzy, a z czego lepiej zrezygnować, bo przynosi nam regularne straty. 

Stawianie kuponów z jednym lub dwoma zakładami

Mimo, że kursy na takich kuponach nie są najlepsze to statystyki wskazują, że tego typu kupony wchodzą bardzo często, czego nie można powiedzieć o tych z większą ilością spotkań. Warto przestać nabierać się na wysokie kursy i super promocje na kupony z dużą ilością zakładów, gdyż jedyne co zyskamy w ten sposób to trochę nerwów, bo zysku z tego nie będzie. Single i akumulatory z dwoma spotkaniami to optymalne zakłady, szczególnie dla początkujących. Nie warto być zbyt zachłannym, gdyż najczęściej to prowadzi nas do szybkiego upadku.

Porównywanie kursów u bukmacherów

Kursy powinny być najważniejsze przy wyborze bukmachera. Nie warto patrzeć na promocje, których najczęściej i tak nie wykorzystamy na początku naszej drogi z bukmacherką. Liczą się kursy. Obowiązkowo powinniśmy założyć konta u kilku bukmacherów i przed obstawieniem zakładu przejrzeć co oferują nam inne spółki.

Bardzo często zdarza się, że to co u jednego bukmachera jest wystawione po kursie 1.5, u drugiego znajdziemy z kursem 1.6. Zupełnie nie opłaca się wtedy obstawiać kuponu u tego pierwszego bukmachera. W razie niepowodzenia stracimy tyle samo, a jeśli zakład okaże się trafiony, to zdobędziemy kilkanaście procent więcej.

Nie są to oczywiście wszystkie bukmacherskie porady, ale na rozpoczęcie przygody z obstawianiem powinny wystarczyć. Musimy tylko pamiętać, że nasze obstawianie wymaga chłodnej głowy i umiejętności poskromienia nerwów. Tylko tyle i aż tyle. No i oczywiście musimy mieć dużo szczęścia, bo w sporcie zdarzają się sytuacje, których nie przewidzi żadna analiza. 

Poprzedni artykułNajczęstsze błędy popełniane przez początkujących graczy
Następny artykułPłatne typy bukmacherskie receptą na wygrywanie?
Legalni bukmacherzy w Polsce robią co mogą żeby przyciągnąć do siebie jak najwięcej graczy zakładów bukmacherskich. Darmowe promocje i bonusy to nie wszystko czego oczekują typerzy. Dla nich ważna jest również oferta zakładów, kursy i niska marża bukmachera online.