Popularność gier komputerowych w dzisiejszych czasach rozrosła się tego stopnia, że prawie każdy, nieważne czy młodszy czy starszy o nich prawdopodobnie słyszał. Oznacza to również, że gry w pewnym momencie stały się sportem wirtualnym, kiedy do gry weszły duże pieniądze w postaci turniejów czy zawodów. Ale co mają do tego zakłady bukmacherskie? Cieszymy się że też zadajecie sobie to pytanie, postaramy się na nie odpowiedzieć właśnie w tym artykule.

E-sporty – normalny sport to przeżytek?

Wiele osób starszych nie ceni sobie wirtualnych sportów a nawet czasem wręcz nie przepadają za nimi, argumentując to tym, że siedząc przed komputerem młodzież się degeneruje a nie uprawianie normalnego sportu prowadzi do otyłości i zwiększenia ryzyka na zachorowanie.

Młodzi ludzie patrzą na to nieco inaczej, w większości uważają gry komputerowe za świetną zabawę niezależnie od pogody oraz za medium dzięki któremu można znaleźć nowych znajomych z całego świata, co może prowadzić nawet do przyjaźni na całe życie. Jeśli jednak mowa o najmłodszych, to nadal szkolnych korytarzach można usłyszeć rozmowy na temat ulubionych drużyn sportowych, jednak w większości chodzi tu głównie o wirtualny sporty.

 Niestety, ale aby osiągnąć sukces w sportach tradycyjnych, potrzebne są miesiące, jak nie lata treningów, wyrzeczeń oraz szczęścia, ponieważ jeśli nie mamy naturalnych predyspozycji, jest bardzo mała szansa na to że nam się coś uda osiągnąć. W wypadku e-sportów wystarczy nam jedynie sprzęt obsługujący daną grę, trochę czasu oraz talentu i jesteśmy w stanie zdobywać pierwsze miejsca w turniejach.

Wielu juniorów ogląda też mecze swoich ulubionych drużyn sportów wirtualnych, a nawet myśli o tym, aby w przyszłości dołączyć lub stworzyć profesjonalną drużynę e-sportową. Istnieje również nieco inna grupa ludzi zainteresowana grami online, są oni w różnym wieku, ale łączy ich kilka czynników. Posiadają dużą wiedzę związaną z e-sportem, mają lat 18 lub więcej, oraz preferują szybki zarobek. Tak, mówimy tu o graczach zakładów bukmacherskich. Jeśli jednak nie zaliczacie do takich a chcielibyście obstawiać, mamy dla was porady bukmacherskie dla początkujących. Aby zacząć obstawiać spotkania przede wszystkim musimy pamiętać o tym, żeby wybrać bukmachera który posiada licencję ministerstwa finansów, warto też się dowiedzieć, jaką ma opinię wśród graczy, czy wypłaca wygrane na czas etc.

Czy można zarobić na typowaniu sportów wirtualnych?

Gry komputerowe to obecnie ogromny rynek, na którym każdy chce zarobić, oczywiście nie trzeba być członkiem profesjonalnej drużyny e-sportowej, aby zarabiać na wirtualnych sportach. Chociaż warto też przed tym dowiedzieć się, ile w ogóle można zarobić na zakładach bukmacherskich w Polsce. Istnieje wiele ról na rynku sportów wirtualnych, takie jak trener drużyny e-sportowej, psycholog czy doradca taktyczny w grach takich jak CS:GO czy Dota.

 Ale nie każdemu pasuje taka opcja, dlatego my skupimy się na obstawianiu meczy e-sportowych u bukmacherów. Jeśli jesteśmy odpowiednio przygotowani, mamy wiedzę na temat danej gry oraz wiemy jak obstawiać, zarobienie dużych pieniędzy u bukmachera nie będzie dla nas trudne. Ciężko jest podać dokładne kwoty jakie można zarobić, wszystko zależy od kursu czy rodzaju zakładu jaki postawiliśmy na dane spotkanie e-sportowe. Wiadomo jednak, że wygrane w tej kategorii sportowej nie są małe. 


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJaki bonus bukmacherski dla siebie wybrać?
Następny artykułCzy zakłady bukmacherskie są wymysłem naszych czasów?
W Polsce bukmacher internetowy to ten, który posiada licencję i zezwolenie na działalność hazardową online. Bukmacher internetowy, który jest najbardziej popularny w Polsce to obecnie STS i Fortuna. Bonusy za darmo, promocje dla nowych gracz, wysokie kursy i świetna oferta zakładów sportowych.